Лазерна епіляція вирішила тисячу й одну проблему жінок (або набагато більше,
якщо порахувати всі волосинки на тілі). Тепер позбавлення від зайвого волосся
це комфортна й безпечна процедура зі стійким ефектом, а не болісне щоденне
гоління з ризиком порізатися й отримати подразнення або, що ще гірше, болісне вищипування. Однак лазери бувають різні.
Люди придумали вже кілька десятків способів створити потужний світловий промінь, який використовують у найрізноманітніших галузях, зокрема в косметології.
Для епіляції найчастіше застосовують чотири лазери: рубіновий, олександритовий, діодний або неодимовий.
Лазерна епіляція вирішила тисячу й одну проблему жінок (або набагато більше, якщо порахувати всі волосинки на тілі).
Вони відрізняються не тільки матеріалом робочого тіла (наприклад, основою рубінового є мінерал рубін, а неодимового - метал неодим), а й довжиною хвилі.
Тепер позбавлення від зайвого волосся
це комфортна й безпечна процедура зі стійким ефектом, а не болісне щоденне
гоління з ризиком порізатися й отримати подразнення або, що ще гірше, болісне вищипування.
Однак лазери бувають різні. Люди придумали вже кілька десятків способів створити потужний світловий промінь, який використовують у найрізноманітніших галузях, зокрема в косметології.
Для епіляції найчастіше застосовують чотири лазери: рубіновий, олександритовий, діодний
або неодимовий.
Вони відрізняються не тільки матеріалом робочого тіла (наприклад, основою рубінового є мінерал рубін, а неодимового - метал неодим),
а й довжиною хвилі.
найбільш короткохвильовий (694 нм). Це перший лазерний апарат, який почали застосовувати для епіляції. Він з'явився ще в 1960-х роках і за минулі десятиліття, звичайно, сильно застарів. Рубіновий лазер працює повільно, дає високий ризик опіків, спричиняє болісні відчуття і має серйозні обмеження за типами шкіри. Зараз у салонах краси цей тип лазера практично не зустрічається, але категоричне «ні» косметологія йому все ще не сказала. З плюсів процедури ─ найнижча вартість серед усіх лазерів.
має найдовшу хвилю (1064 нм). Завдяки дуже глибокому проникненню промінь діє не на пігмент волосини або фолікули, а на судини, що живлять волоски. Плюс неодиму в тому, що це єдиний лазер для епіляції, за допомогою якого можна безпечно проводити процедуру за будь-якого фототипу ─ навіть на дуже засмаглій шкірі або в афроамериканців. Мінусом епіляції Неодимом є її відчутна болючість і ризик пошкодження сусідніх з оброблюваною зоною тканин і кровоносних судин.
є найближчими конкурентами в справі видалення зайвого волосся, оскільки загалом мають приблизно однакову ефективність. Активне середовище олександритового лазера ─ мінерал олександрит, різновид хризоберилу з домішкою хрому. Він змінює колір залежно від освітлення. Для лазерів мінерал вирощують штучно.
У діодних лазерах немає мінералів. Їхнє робоче тіло складається з двох шарів напівпровідникового матеріалу, складених разом. Активна речовина ─ арсенід галію.
Незважаючи на подібний кінцевий результат, Олександрит має низку переваг, які й поставили його на перше місце серед усіх лазерів з позначкою «золотий стандарт лазерної епіляції».
Забезпечує найвищу швидкість процедури завдяки великому діаметру світлового пучка (18 мм) і частоті спалахів (два на секунду);
Ефективний з першої процедури. Тобто під дією олександритового лазера зайве волосся на тілі усувається («згорає»), тоді як після обробки діодним лазером має минути ще близько 2 тижнів, перш ніж зруйноване волосся відпаде. Це важливо, оскільки клієнт одразу бачить результат.
Має зручну насадку, яка дає змогу майстру бачити спалах. Це виключає можливість пропуску зони або ж повторної обробки шкіри, що може призвести до опіку.
Дозволяє видаляти пушкове волосся. Це має значення, наприклад, коли проводиться епіляція на обличчі в жінок, оскільки для багатьох гоління, тим паче на обличчі, становить серйозну моральну проблему.
Забезпечений запатентованою системою динамічного охолодження, що робить процедуру максимально комфортною і безпечною для пацієнта. Безпосередньо перед лазерним імпульсом і після нього на шкіру подається невелика доза кріогенної рідини, що охолоджує її до оптимальної температури. Усе це мінімізує неприємні відчуття, і водночас дає найкращі результати, даючи змогу підвищувати потужність та ефективність лазерної епіляції без ризику для шкіри.
Добре справляється з жорстким густим волосяним покривом, тому підходить для чоловіків.
Для повного видалення небажаного волосся потребує меншої кількості сеансів, ніж діодний.
Не має сезонних обмежень, даючи змогу мати гладку, молоду і здорову шкіру в будь-яку пору року.
У олександритового лазера є тільки один недолік ─ він не підійде власникам темної шкіри. Однак для європейського фототипу, що переважає в Україні, Олександрит ідеальний.
Робота цього типу лазера ґрунтується на виборчому впливі на волосяні фолікули, в яких переважно міститься меланін, не ушкоджуючи водночас навколишні тканини. Під впливом світла волосяний фолікул розігрівається
до певної температури та гине. Надалі з нього волосся не росте.
При цьому впливу лазерного імпульсу за одну процедуру піддається частина волосся, що перебуває в стадії активного росту, сплячі фолікули також уповільнюють свій розвиток. Тому повне видалення небажаного волосся лазером можливе тільки після проведення курсу процедур залежно від оброблюваної ділянки, фототипу
та індивідуальних особливостей кожного клієнта.
Видима кількість волосся на тілі становить лише 10-20% від загальної кількості волосяних фолікулів, інші ж 80-90% перебувають у «сплячому стані». Вони прокидаються, коли організм дає команду замінити сусідню волосинку,
що випала. Видалити фолікул, що дрімає, не можна - провідником енергії лазера є волосина, а її поки що немає.
Тому для максимального ефекту необхідно кілька етапів: видаляємо видиме волосся, будимо всі сплячі фолікули
й позбуваємося всього небажаного волосся.
Інтервал між процедурами має становити 3-5 тижнів. Повторні процедури через 1-2 тижні на результативність
не вплинуть. За цей час з'явиться зовсім небагато нового волосся.
Важливо розуміти, що кількість необхідних процедур для кожної людини може значно відрізнятися і залежить
від генетики та гормонального фону.
Після закінчення курсу рекомендується проводити підтримувальні процедури (1-2 на рік) для видалення фолікулів, що відновлюються. Це дає змогу зберігати досягнутий результат практично на будь-який проміжок часу.